piątek, 16 września 2011

Czy Nergal jest szkodliwy

Czy Nergal jest w jakikolwiek sposób szkodliwy? Nie, rzecz jasna, że Nergal nie jest szkodliwy. Czy szkodliwy jest hałas jaki wokół niego powstaje? Prawdopodobnie jest pożyteczny. O co właściwie jest ten cały hałas wokół Nergala?

Chciałoby mi się napisać: zapytajcie Nergala. Ale nie napiszę, bo z tego co do tej pory wyczytałem, to niewiele ma na ten temat do powiedzenia. Może nawet nie ma pojęcia. Wygląda na to, że coś tam robił, co lubił robić, potem ktoś mu coś zaproponował do robienia, zgodził się i nagle jakiś ksiundz wyskakuje, że to niewłaściwie. A co może być niewłaściwego by muzyk robił wokół muzyki? No powiedzmy, że wyrazem jego poetyckiej duszy jest satanizm. Ot takie niekonwencjonalne podejście do życia i oryginalne. Kto wie, może nawet jakiś bunt wobec zastanego systemu, kreującego rzeczywistość. Każde pokolenie buntuje się wobec tego co zastaje, każdy nastolatek burzy się przeciwko starym, którzy niewiele wiedza o życiu i w ogóle niewiele rozumieją. Niektóre pokolenia były sterowane przez ten system tworzących ludzi, by ten bunt wyrażał się w konkretnych i zaplanowanych obszarach działań. Niektóre pokolenia nie. Były czasy, że ten bunt młodego pokolenia nikomu do niczego był niepotrzebny, wręcz szkodził. Ale czasy się zmieniają i znaleźli się tacy, którym taki bunt może przynieść sporo - cokolwiek by to miało być, się opłaca i warto się angażować.

Padło na Nergala? No jasne. On o tym nie wie? Nie musi, to nie musi być jego interes. Teoria spisku? Nie ma sprawy, nie przejmuj się. Większość ludzi żyje jako ofiary i mają się nieźle. Tylko nielicznym dane jest sterować masami. Tylko nie zwątp, że funkcjonujesz poza systemem. Funkcjonujący poza systemem wypełniają szpitale psychiatryczne i są argumentem, by zabijać takich jeszcze przed narodzeniem.

.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz