piątek, 27 kwietnia 2012

World of Tanks CPLWorld of Tanks jest prawdziwą rewolucją w dziedzinie darmowych gier MMO. Po pierwsze ? wyróżnia się tematyką, po drugie ? stopniem realizmu, po trzecie ? daje możliwość zastosowaniaróżnorodnej taktyki w  rozgrywce, a po czwarte ? jest niezwykłą hybrydą gatunkową

W najnowszej grze studia Wargaming, przejmujesz kontrolę na realistycznie odwzorowanym czołgiemrozwijasz klasę swojej maszyny i doświadczenie załogi oraz uczestniczysz w starciach taktycznych, które wymagają zarówno myślenia jak i znakomitej zręczności. Pomimo wyglądu FPS-a gra posiada liczne elementy RPG oraz rozbudowanej strategii.  Wszystko to zadecyduje o Twoim sukcesie lub porażce na polu bitwy.

Grę rozpoczynasz, sterując lekkim podstawowym czołgiem jednej z trzech wybranych nacji (ZSRRIII Rzeszy lub Stanów Zjednoczonych) przy pomocy klawiszy WSAD oraz myszy, jak w klasycznych FPS-ach. Dzięki zakończonych sukcesem bitwach czy przeprowadzonym pomyślnie zwiadom,otrzymujesz fundusze i punkty doświadczenia. Jest Ci to potrzebne do ulepszania dotychczasowych maszyn lub odblokowania dostępu do zupełnie nowych pojazdów bojowych.

Jednym z elementów Twojej strategii będzie umiejętne zastosowanie klas pojazdów. Podstawowe lekkie czołgi sprawdzą się doskonałe w akcjach zwiadowczych i śmiałych manewrach na tyłach wroga. Są lekkie i bardzo zwinne, dzięki czemu są trudnym celem, z drugiej jednak strony nie stanowią większego zagrożenia dla mocno opancerzonych wrogów.  Średnie czołgi stanowią etap przejściowy ? są wolniejsze, niż ich poprzednicy, zostały jednak wyposażone w mocniejszy pancerz i armaty o większej sile rażenia. Kolejna klasa - czołgi ciężkie, bez przeszkód taranują wszystko to, co spotkają na swojej drodze. Dzięki potężnym działom potrafią zmieść opancerzonych przeciwników, wychodząc bez szwanku z ostrzału. Jednak nawet potężny Tygrys Królewski, KW czy T30 mogą ulec artylerii i silnym niszczycielom, jeśli zostaną wcześniej namierzone. To, co może im zaszkodzić to armatnie salwy oraz ataki od tyłu. Snajperom spodoba się z pewnością kolejna klasa pojazdów, jaką jest samobieżna artyleria. Dzięki niej dostaną się bez przeszkód na trudno dostępne tereny i poprowadzą ogień na duże odległości. Ostatnia z klas - niszczyciele czołgów, posiadają niewiarygodne działa, które przy dużej dozie doświadczenia i sprawności gracza będą siać zniszczenie na polu bitwy.  

Zastosowaną taktykę należy również dostosować odpowiednio do ukształtowania terenu, mapy, nie zaś tylko do posiadanej maszyny. Myślenie strategiczne jest tu niezwykłe istotne, gdyż opróczeliminacji przeciwników, jednym z elementów rozgrywki jest przejmowanie wrogiego terenu, wraz z bazami. W tym wypadku jednym z najważniejszych czynników zwycięstwa jest współpraca w zespole, w którym każdy pełni określoną rolę.  Podzielona na prowincje mapa strategiczna to gratka dla miłośników  wojen klanowych.  Sojusze z innymi klanami,  korzystna wymiana handlowa idyplomacja to tylko kilka z elementów długoterminowej polityki, którą możesz poprowadzić w World of Tanks.

Bitwy są rozgrywane w systemie matchmakingu ? na mecze czeka się zaledwie kilka sekund, a grupy są dopasowywane pod względem doświadczenia oraz dopasowania klas, dzięki czemu nie znajdziecie po jednej stronie konfliktu samych czołgów czy artylerii. . Starcia obejmują do 30 graczy. Oprócz wyważonego balansu gra posiada również bardzo efektowny i dynamiczny klimat walk. Wymiana ognia jest szybka, a eksplozje wyjątkowo widowiskowe.

Kolejny duży plus gry to jej realizm.  Znajdziecie w niej ponad 150 pojazdów pancernych,  produkowanych w Niemczech, Związku Radzieckim i USA w latach 30-50 ubiegłego stulecia jak i eksperymentalne projekty, które nigdy nie ujrzały światła dziennego.  Nie mniej ciekawe jest też poruszanie się czołgu ? jadąc czołgiem, nie możesz przesuwać się na boki, a same maszyny poruszają się, jak na ich gabaryty przystało,  wyjątkowo ślamazarnie.

Jednak realizm World of Tanks to również  scenerie. Charakterystyczne pejzaże Europy Wschodniej, uliczki niemieckich miast czy legendarna Prochorowka pomogą  Wam poczuć klimat tamtych lat.

Przystąp do programu World of Tanks CPL i zapraszaj użytkowników do przyłączenia się do gry. Otrzymasz wynagrodzenie za każdego gracza, który dokona pełnej rejestracji w grze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz