sobota, 14 stycznia 2012

Kim jest Maitreya


Najkrócej rzecz biorąc Maitreya jest New Age'owym nauczycielem, który zjednoczy pod sobą cały świat i wszyscy będą żyć długo i szczęśliwie. Poza tym, krótko rzecz biorąc, świadczy o tym, że New Age nie stanowi o żadnej neutralności duchowej i religijnej przede wszystkim.

Długo i szczęśliwie w języku New Age znaczy dokładnie, że wszystko jest jednością, człowiek jest Bogiem, a jego celem jest właśnie uświadomienie sobie owej boskości poprzez wszelakie okultystyczne techniki wpływania na samoświadomość, poprzez odmienne stany świadomości oraz ezoteryczne inicjacje, bardziej lub mniej świadome.

"Z praktyki egzorcystycznej wiadomo, że bez wątpienia do twardego, duchowo toksycznego New Age można zaliczyć zjawiska takie jak: aikido, wiara w amulety, astrologia, bioenergoterapia, channeling, chiromancja, doskonalenie i kontrola umysłu, duchowe uzdrawianie (healing), eurytmia, metoda Hellingera, huna, jasnowidzenie, joga, „kurs cudów”, magia (uwolnienia egipskie, ściąganie przekleństw), mediumizm, medytacja transcendentalna, numerologia, okultyzm, pismo automatyczne, podróże astralne, podróże poza ciałem (OBE), qi gong, radiestezja, rebirthing, regresing, reiki, satanizm, metoda kontroli umysłu według Silvy, spirytyzm, synchronizacja półkul mózgu, szamanizm, świadome śnienie, świeckie egzorcyzmy, tai chi, wiara w talizmany, tarot, muzyka techno, uzdrowienia okultystyczne, uzdrawianie kryształami, wahadlarstwo, voodoo, wróżbiarstwo, wywoływanie duchów.

(Teraz o miękkim New Age - przyp. mój) W tej szarej strefie mamy techniki i terapie stosowane w New Age, które mogą być przejawem kryptoreligijnego kultu czy inicjacyjnego rytuału, takie jak: hipnoza, homeopatia, irydologia, terapia kwiatowa Bacha, techniki antropozoficzne (pedagogika waldorfska), hatha joga, zen, NLP (programowanie neurolingwistyczne), pozytywne myślenie i techniki wywodzące się z Ruchu Ludzkiego Potencjału, kinezjologia stosowana, oddychanie holotropowe, enneagram, terapia Reicha, terapia Gestalt, ćwiczenia z mandalą (mantra, mudra), supernauczanie (superlearning), metoda szybkiego uczenia się języków SITA, shiatsu, terapia polarity, dotyk terapeutyczny, wschodnie sztuki walki, praktyki uzdrowicieli filipińskich, brazylijska „chirurgia” mediumiczna (operacje fantomowe), feng shui, rolfing, wróżbiarstwo, I Ching, kinezjologia edukacyjna (metoda Dennisona), kult UFO, metoda Feldenkreisa, metoda Alexandra (pod wpływem prac W. Reicha, koncepcji wschodnich oraz nowoczesnych prądów terapii tanecznej pojawiły się nowe szkoły terapii, które łącząc rozmaite elementy tych tradycji, opracowały własne techniki pracy z ciałem).

Niebezpieczne mogą być wszystkie techniki, praktyki czy terapie wywołujące „zmienione stany świadomości”, nawet jeśli przedstawiane są jedynie jako, na przykład, ćwiczenia relaksacyjne. Stosowanie na skalę społeczną psychotechnik New Age owocuje powstaniem coraz większej grupy osób nadwrażliwych, o rozmytej tożsamości, uległych i pokornych pracowników, członków społeczeństwa podatnych na manipulację komercyjną i totalitarną." (za R. Tekielim Toksyczne duchowości).

Wychodzi na to, że szczęśliwy człowiek nie myśli, ktoś myśli za niego i wie co dla niego będzie właściwe. Szczęśliwemu człowiekowi wszystko podają pod nos, bo tylko nieszczęśliwi ludzie muszą dbać o swój interes. Nie ważne, dla szczęśliwego człowieka, kto rządzi i po co, ważne, że on posiada dobra wyznaczone przez tych rządzących. W zasadzie jest szczęśliwy, bo mu powiedziano co to szczęście daje i on to posiada, bo mu to udostępniono. Jest git. Maitreya, czy Jezus Chrystus, co za różnica, przecież jest git. Wszyscy mówią, że jest git.

"Osobna sprawa to odradzanie się starych poglądów gnostycznych w postaci tzw. New Age. Nie można się łudzić jakoby prowadził on do odnowy religii. Jest to tylko nowa metoda uprawiania gnozy, to znaczy takiej postawy ducha, która w imię głębokiego poznania Boga ostatecznie odrzuca Jego Słowa, zastępując je tym, co jest wymysłem samego człowieka. Gnoza nigdy nie wycofała się z terenu chrześcijaństwa, zawsze z nim jakoś współistniała, także pod postacią pewnych kierunków filozoficznych. Nade wszystko jednak pod postacią pewnych ukrytych praktyk parareligijnych, które bardzo głęboko zrywają z tym, co jest istotowo chrześcijańskie, nie mówiąc tego w sposób jasny." (za Janem Pawłem II Przekroczyć próg nadziei).

Jak widać, New Age, podstępnie robi z nas ludzi bezbożnych czyli pozbawionych samoświadomości i umiejętności korzystania z wolnej woli. Z historii świata i walki duchowej, wiadomo - możemy być pewni, komu na tym zależy. Dlatego nie bez znaczenia dla New Age jest wspomniana przez Jana Pawła II gnoza, ale i okultyzm, działania magiczne i w końcu inicjacje ezoteryczne. W konsekwencji Maitreya musi skojarzyć się z antychrystem, wysłannikiem szatana dla zwiedzenia wielu. Pamiętajmy, że zwodzenie to jeszcze nie opętanie. To nawet jeszcze nie dręczenie. To po prostu pokusa. Drobne czynniki mające na celu zaćmić prawdę o życiu, sobie i rzeczywistości. Dlatego warto być ostrożnym i, przede wszystkim, świadomym.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz